CHLEB BEZ POLEPSZACZY

 

I KONSERWANTÓW

 

 

ul. 3 Maja 37,  22-550 Werbkowice

tel. 792 510 330

 

 

Nasza Piekarnia "KORDA" od 20 lat zajmuje się produkcją chleba bez polepszaczy, konserwantów na naturalnym zakwasie żytnim. Chleby Nasze wypiekane są według starej wiejskiej receptury co zapewnia niepowtarzalny smak.

To właśnie pracochłonność i czas sprawiają, że nasze chleby wypiekane metodą tradycyjną są droższe od tych robionych przez większość piekarni.

Te ostatnie pięknie wyglądają i szybko wyrastają, ale na polepszaczu co ma zły wpływ na nasze zdrowie. Różne spulchniacze, odpleśniacze, konserwanty to po prostu chemia, która ujemnie działa na nasz organizm.

Wypiekamy chleby żytnie 100% i żytnie razowe gruboziarniste bez dodatku drożdży.

W sprzedaży posiadamy również ciastka kruche

oraz ciastka z błonnikiem.

 

 

 

Oferta pieczywa

Chleb  Staropolski

 

Chleb Wiejski

 

Chleb Wiejski (foremka)

 

Chleb żytni 100% - nie zawiera pszennej mąki

 

Chleb razowy

 

Chleb cebulowy

 

NOWOŚĆ!!!

Chleb z błonnikiem jabłkowym

- pomaga w walce z otyłością

- obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów

- stabilizuje stężenie glukozy we krwi

- oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich

- pomaga w zaparciach i biegunce

 

Bułka Wrocławska

 

Rogal

 

Drożdżówka z serem

 

Drożdżówka z makiem

 

Drożdżówka

 

Pizza

 

Bułka

 


 

Chleby ozdobne

na specjalne okazje

 

  

 

  

 

 


 

Przeczytaj koniecznie jak polepszacze wpływają na nasz organizm

 

Chleb nasz powszedni – na polepszaczach


Większość piekarni zwykle piecze chleb z tzw. polepszaczami. Są to substancje, które skracają proces produkcji i poprawiają wygląd pieczywa. Dzięki nim nie trzeba czekać, aż ciasto wyrośnie, można je wsadzić do pieca po kilkunastu minutach od rozczynienia.

 

Na pierwszy rzut oka klient nie jest w stanie odróżnić pieczywa z polepszaczami od robionego w sposób tradycyjny. Może to za to stwierdzić następnego dnia – chleb, który na drugi dzień jest czerstwy i bez smaku, z pewnością zawiera polepszacze, podczas gdy pieczywo wypiekane tradycyjnymi metodami zachowuje świeżość kilka dni i nie jest jak z waty.

 

W Polsce wolno stosować tylko polepszacze z atestem, ale nasze przepisy nie nakazują piekarzom umieszczania na wypiekach danych o stosowanych w ich produkcji chemicznych dodatkach. W związku z tym wielu z nich stosuje polepszacze bez atestu – produkowane z gipsu, czy świńskiej szczeciny – bo wtedy piecze się taniej. Do polepszaczy dodawana jest również keratyna, która pochodzi z ludzkich włosów oraz kopyt zwierzęcych.

 

Jedzenie "ulepszonego" pieczywa nie jest obojętne dla zdrowia. Substancje zawarte w polepszaczach mają niekorzystny wpływ na żołądek i jelita. Niszczą błonę śluzową układu pokarmowego i mogą osadzać się na ściankach naczyń krwionośnych.

 

 

 

POMYŚL O SOBIE I SWOICH BLISKICH

 

POSTAW NA ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ

 

ZACZNIJ OD CHLEBA